Napjainkban (eddig soha nem észlelt) kihívásoknak kell megfelelnünk. A kihívásokra való reagálás közben a fokozódó érzelmi, indulati feszültségek jó része levezetheto, a konfliktus jobban kezelheto, ha ismerjük önmagunkat, ha tisztában vagyunk (ön)eronkkel, lehetoségeinkkel (és korlátainkkal), ha azonosulni tudunk önmagunkkal, van önkontrollunk és rendelkezünk önkorrekciós képességekkel. Az is megtanulható, hogy miként hatunk (és hassunk) másokra, hogyan ismerhetjük meg társainkat.
A belso harmóniának és a kiteljesíto kapcsolatteremtésnek is az önismeret az alapja. A reális önismerettel rendelkezo egyén nehezebben esik pánikba, könnyebben helyre tudja állítani szervezete egyensúlyát és nem kiszolgáltatott teljesen a külso tényezoknek.
Vannak olyan felméro és fejleszto eljárások, amelyekkel megéreztetheto a változás-változtatás lehetosége, és amelyekkel tudatosítható az is, hogy az embernek irányítani lehet és kell saját életét.
Az ifjúság minden korban keresi önmagát, ezt az önkeresést minden erovel segíteni kell.
A mai magyar valóság hatalmas nyomást gyakorol a tanuló fiatalok személyiségére is. A korszeru technika alkalmazásával is határozott segítséget lehet és kell adni a serdüloknek ahhoz, hogy a leheto legkisebb veszteséggel tudják megoldani ? a valóság átalakulása által is nagy mértékben felerosített ? énkonfliktusaikat.
A segítés elméleti és módszerbeli alapjairól, s a serdülok önismeretének videós felmérésérol és fejlesztésérol szól ez a könyv.