Nincs engedélyezve a javascript.
Modernizáció és értékrend - A nyugati világ, Törökország és Kelet-Ázsia

Modernizáció és értékrend - A nyugati világ, Törökország és Kelet-Ázsia

A könyv hat egymással szorosan összefüggő esszében tárgyalja a modernizáció dilemmáit a nyugati világ, Törökország és a kelet-ázsiai országok fejlődésében. Az antik görög demokráciát, az iszlám állam- és társadalomszervezést, és a konfucianizmust megújítani szándékozó országokat hasonlít össze a modernizáció kihívására adott válaszaikat illetően.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
2 800 ,-
Online ár:
2 352 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
156974
ISBN:
9789634141150
EAN:
9789634141150
Megjelenés:
2017.
Kötésmód:
puha
Oldalszám:
260
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
396
A könyv hat egymással szorosan összefüggő esszében tárgyalja a modernizáció dilemmáit a nyugati világ, Törökország és a kelet-ázsiai országok fejlődésében. Az antik görög demokráciát, az iszlám állam- és társadalomszervezést, és a konfucianizmust megújítani szándékozó országokat hasonlít össze a modernizáció kihívására adott válaszaikat illetően. Miben egyezik, és miben tér el egymástól az atlanti típusú, a keleti típusú és a kisázsiai modernizáció? Milyen előnyök és hátrányok rajzolódnak ki? Milyen alternatívákat és kényszerpályákat követnek a különböző kultúrák, és nem utolsó sorban: merre tartanak a folyamatok?

Bóka Éva habilitált egyetemi doktor, független kutató és tanár. Tanári diplomáját a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán szerezte meg (1978). Bölcsészdoktori disszertációját 1983-ban védte meg, 1997-ben PhD-vé minősített e át az ELTE Bölcsészettudományi Kar. 2007-ben a Pécsi Tudományegyetem habilitált doktorrá avatta. 2010-től a Budapesti Corvinus Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Doktori Iskolája Európa Újragondolása Doktori Műhelyének a kutatási vezetője. 2011-ben a Budapesti Corvinus Egyetem Szenátusa címzetes egyetemi docensi címmel tüntette ki.
Vélemények
 
Hírek