„...egy tettet nem lehet megmagyarázni se egy okkal, se többel, hanem minden tett mögött ott az egész ember, a teljes életével...”
Kosztolányi Dezső örökbecsű remekművével, az Édes Anna különleges díszkiadásával indul útjára a kiadónk Könyvkincsek sorozata, amelynek nem titkolt célja az, hogy friss nézőpontot kínáljon a magyar irodalom klasszikusainak újraolvasásához.
Szépirodalmunk nagyra becsült alkotásai gyakran kapják meg az „iskolai, nemszeretem kötelező”címkéjét. Pedig ahogy Béres Judit irodalomterapeuta fogalmaz a kötet előszavában,
„az irodalom, akárcsak a jó filmek, az egyik legjobb kulcsot adja a kezünkbe az emberi viselkedések, tapasztalatok, érzelemvilágok gazdag sokféleségének megismeréséhez és megértéséhez, végső soron pedig önmagunk mélyebb megismeréséhez. Az Édes Anna például egészen széles tárházát mutatja meg az emberi minőségeknek; hogy mit jelent például a gazdag és a szegény, a kicsinyes és a nagyzoló, a szabad és a rab, a kiszolgált és a kiszolgáltatott, a kizsákmányoló és az áldozattá váló, a bántalmazó és a bántalmazott, a gátlástalan és a szorongó, a magát túlbecsülő vagy épp vészesen alábecsülő. Amikor a történet egyes epizódjait olvassuk, érdemes elgondolkodnunk azon, hogy ez a regény hogyan segít feltenni a számunkra fontos kérdéseket.”