Nincs engedélyezve a javascript.
Az EU brit szemmel
Amikor 2014 decemberében a brit kormány közzétette az utolsó, sorban harminckettedik ágazati riportját az Egyesült Királyság és az Európai Unió közötti szakpolitikai hatáskörmegosztásokkal kapcsolatos állásfoglalások, a brit érdekek és a jövőbeli kihívások tekintetében, kétségtelenül a valaha volt legnagyobb kormányzati háttérelemző munka ért a végére.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
4 490 ,-
Online ár:
3 772 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
177792
ISBN:
9786155164309
EAN:
9786155164309
Megjelenés:
2019.
Kötésmód:
kartonált
Oldalszám:
352
Nyelv:
magyar

Amikor 2014 decemberében a brit kormány közzétette az utolsó, sorban harminckettedik ágazati riportját az Egyesült Királyság és az Európai Unió közötti szakpolitikai hatáskörmegosztásokkal kapcsolatos állásfoglalások, a brit érdekek és a jövőbeli kihívások tekintetében, kétségtelenül a valaha volt legnagyobb kormányzati háttérelemző munka ért a végére. David Cameron kormányának ma már igen vakmerőnek ítélhető, az unióval való hatáskörmegosztás pozitív és negatív következményeinek feltárására irányuló vállalkozása egy hatalmas szakpolitikai tanulmányfolyamot eredményezett.


A kormányzati riportok átfogó, horizontális képet adnak az egyes területekről. A tanulmányok nem csupán szakértők bevonásával készültek, hanem valamennyi ágazat tekintetében megszólították az érintettek széles körét, a kormányzati háttérintézményeket, nonprofit szervezeteket, az akadémiai szférát vagy épp a gazdasági élet szereplőit is.


Jelen kötet célja e tanulmányok, ágazati riportok szintetizálása, összefoglalása, a legfontosabb megállapítások kiemelése. A kötet a Brexit historikus bemutatását követően mind a harminckét ágazati riportot ismerteti, egyrészt a hatáskörmegosztás jelenlegi helyzetét és kihívásait, másrészt a kapcsolódó brit érdekeket, valamint a jövőbeli kihívásokat. A kötet az álláspontokat és következtetéseket összegzi, amelyek kétségtelenül országfüggetlenül tanulságokkal szolgálhatnak valamennyi uniós tagállam számára a tagság, valamint a felek közötti hatáskörmegosztás előnyeit és hátrányait illetően

Vélemények
 
Hírek