Nincs engedélyezve a javascript.
Háború a szavannán

Háború a szavannán

Harcom az elefántokért

Kicsoda Richard Leakey, a Háború a szavannán szerzője? Író, akinek már nyolc könyve jelent meg. Tudós, aki követte antropológus szülei példáját, és maga is tudományos pályára lépett. Muzeológus, aki huszonöt éves korára a Kenyai Nemzeti Múzeum igazgatója lett. Terveit azonban nem válthatta valóra, mert az ország elnöke váratlanul kinevezte a Vadgazdálkodási Osztály élére.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
3 490 ,-
Online ár:
2 932 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
161363
ISBN:
9789632664842
EAN:
9789632664842
Megjelenés:
2017.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
336
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
600

Kicsoda Richard Leakey, a Háború a szavannán szerzője? Író, akinek már nyolc könyve jelent meg. Tudós, aki követte antropológus szülei példáját, és maga is tudományos pályára lépett. Muzeológus, aki huszonöt éves korára a Kenyai Nemzeti Múzeum igazgatója lett. Terveit azonban nem válthatta valóra, mert az ország elnöke váratlanul kinevezte a Vadgazdálkodási Osztály élére.


Leakey jól tudta, hogy Kenya csodálatos állatvilágát – különösen az elefántokat – óriási veszély fenyegeti. Az 1980-as évek végére a szavannán vándorló csordák egyedszáma vészesen csökkent, nagy részük áldozatul esett az orvvadászoknak és a hivatalnokok hozzá nem értésének. Az afrikai elefántot ebben a zavaros időszakban nem sok választotta el attól, hogy a kihalás szélére sodródjon. Leakey hamar felismerte, hogy egy új állásnál jóval többről van szó. A vadvilág fennmaradásáért folytatott háború közepén találta magát, mindjárt a tűzvonalban – és a nairobi kormányhivatalokban éppoly ádáz küzdelem folyt, mint kinn a terepen, a parkokban. A kétségbeejtő helyzet szélsőségesnek tűnő intézkedéseket kívánt. Fellángolt a háború, melynek tétje az afrikai elefánt megmentése volt. Leakey az állat- és természetvédelmet küldetésnek tekintette, amiben nem ismert félelmet és megalkuvást: sem törzsi ellentétek, sem korrupt politikusok, sem nemzetközi konfliktusok nem tántorították el céljától.


A Háború a szavannán egy fáradhatatlan újrakezdő hősies harcainak krónikája, amelyből a romantikus szafaritörténetekhez és kalandos útleírásokhoz szokott olvasó Afrika új, ellentmondásos arcát ismerheti meg. A mű vallomás arról, mennyire elkötelezetten próbálta Leakey védeni a vadvilágot és szolgálni hazáját. Túlélt több életveszélyes fenyegetést, politikai támadásokat és egy repülőbalesetet is. De nem tört meg. Kenyában, sőt, az egész térségben ma is ő a környezetvédelem egyik legszenvedélyesebb szószólója. A Háború a szavannán megmutatja, milyen mélyről is fakad ez a szenvedély.


„Richard Leakey visszaemlékezése életének arra az időszakára, amikor a Kenyai Vadvédelmi Szolgálat igazgatója volt, lenyűgöző olvasmány. Felejthetetlen beszámolót nyújt az orvvadászok és a parkőrök, a becsületesség és a korrupció harcáról, a szomorú tényről, hogy a kenyai vadvilággal és a vadvédelemmel kapcsolatban több élesen eltérő álláspont feszül egymásnak. Ám a könyv mindenekfölött egy olyan ember története, aki legyűrte a gyötrő kételyt, és bár a győzelemre nemigen volt esélye, mégis kitartóan küzdött a meggyőződéséért, akár az életét is hajlandó lett volna feláldozni érte. Vele ünnepelünk, ha csatát nyer, és aggódunk, ha újabb akadály bukkan fel előtte. Kötete nagyszerűen megírt, letehetetlen mű, fordulatos, izgalmas és kalandos. Kötelező olvasmány mindenkinek, aki csak kicsit is szívén viseli az afrikai vadvilág sorsát, és érdeklődik a kenyai Leakey család viharos évtizedei iránt.” – Jane Goodall

Vélemények
 
Hírek