Nincs engedélyezve a javascript.
Ökonóm szemmel
A kötetben olvasható tanulmányok zöme 2019 és 2024 között készült "A 19. századi magyar irodalom politikai gazdaságtana" MTA-Lendület Kutatócsoport kutatási programjának a részeként. A kötet három részre oszlik. Az első blokk a nemzeti kultúra megalkotásának és a társadalom kapitalista átalakulásának összefüggéseivel és konfliktusaival foglalkozik.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
3 990 ,-
Kötött ár:
3 591 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Árkötött termék
A hatályos jogszabályok szerint erre a termékre jelenleg maximum 10% árengedmény adható.
A vonatkozó jogszabály értelmében ezen termék esetében a borítóárból a megjelenést követő 365 napon keresztül nem nyújtható 10%-ot meghaladó kedvezmény. 2024. évi XIII. törvény 9. §
Adatok
Raktári kód:
234693
EAN:
9789636461577
Megjelenés:
2025.04.03.
Kötésmód:
puhatáblás
Oldalszám:
278
Méret [mm]:
158 x 226 x 20
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
424
A kötetben olvasható tanulmányok zöme 2019 és 2024 között készült "A 19. századi magyar irodalom politikai gazdaságtana" MTA-Lendület Kutatócsoport kutatási programjának a részeként.
A kötet három részre oszlik. Az első blokk a nemzeti kultúra megalkotásának és a társadalom kapitalista átalakulásának összefüggéseivel és konfliktusaival foglalkozik. Széchenyi István tevékenysége kapcsán azt igyekszem megmutatni, hogy egy kifejezetten nem kapitalista társadalmi-gazdasági gyakorlat, a közösségi adományozás szerepmintája nem zárta ki, hogy gyakorlója egyúttal a haszonkeresés szorgalmazójaként is felléphessen. Ugyancsak a nemzetépítés és gazdasági átalakulás kölcsönviszonyát járják körül a 19. századi irodalomtörténet-írás (Toldy Ferenc) és a gazdasági elmélettörténet (Kautz Gyula) szemléletformáinak, illetve Arany László A délibábok hőse című verses regényének - ahonnan e kötet címét kölcsönöztem - elemzései. A második blokk írásai az írói gazdálkodás modern stratégiáival (Goethe), kulturális piac és alkotói autonómia viszonyával (Walter Scott), illetve egy, a kapitalizmus apológiájára vállalkozó modern amerikai regénnyel (Ayn Rand) foglalkoznak. A harmadik blokk a "világirodalom" fogalmának, vagyis az irodalmi szövegek globális forgalmazásának értelmezéseiben vizsgálja a gazdaságtani gondolkodás sokrétű hatását, többek közt Goethe, Thomas Carlyle, Fichte és Marx műveiben, illetve a német protekcionizmus környezetében. Itt kapott helyet a fogalom első magyar értelmezője, Erdélyi János nézeteiről szóló két elemzés is. A kötet zárótanulmánya még a 2008-as hitelválság idején íródott, de talán ma is megfontolható adalékokkal szolgál a gazdasági válságkezelés kulturális antropológiájához.
Vélemények
 
Hírek