Nincs engedélyezve a javascript.
A természet matematikája a filozófia tükrében

A természet matematikája a filozófia tükrében

Ez csupán filozófiai vázlat a természet matematikai törvényeinek kiszámításához. Talán lesznek kiváló tudósok, akik ezt a munkát elvégzik helyettem. Egy-két megsejtésem máris beigazolódott, például ma olvastam, hogy kínai tudósok meghatározták a foton lehetséges legnagyobb tömegét, megcáfolva Einsteint, aki szerint ez 0.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
2 000 ,-
Online ár:
1 680 ,-
Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek

További információért kattints ide
Adatok
Raktári kód:
227027
EAN:
9786156798329
Megjelenés:
2024.07.24.
Kötésmód:
puhatáblás
Oldalszám:
72
Nyelv:
magyar
Ez csupán filozófiai vázlat a természet matematikai törvényeinek kiszámításához. Talán lesznek kiváló tudósok, akik ezt a munkát elvégzik helyettem.
Egy-két megsejtésem máris beigazolódott, például ma olvastam, hogy kínai tudósok meghatározták a foton lehetséges legnagyobb tömegét, megcáfolva Einsteint, aki szerint ez 0.
Szintén nemrégiben olvastam róla, hogy biológusok kísérletekkel igazolták, hogy a növényeknek is van emlékezetük. Magam is erre a felvetésre jutottam, mondván, hogy emlékezés nélkül nem volnának képesek a darwini evolúció alkalmazkodás tételének eleget tenni.
A harmadik sarkalatos pontot magam végeztem el Új kis magyar nyelvtan című könyvemben: az igét helyezve a szintaxis középpontjába. A nyelv törvényei sokkal mélyebben rávilágítanak a természet metafizikai tényeire, mint például Frege természettől elrugaszkodott halmazelméleti logikája. Mellesleg ez a nyelvészetben is, a matematikai logikában is Arisztotelész félreértésén alapult.
Vélemények
 
Hírek