Nincs engedélyezve a javascript.
A historiográfia egész embert kíván

A historiográfia egész embert kíván

A kötet a szerzőnek az utóbbi jó tíz évben folyóiratokban és tanulmánykötetekben megjelent, válogatott historiográfiai tanulmányait és forrásközleményeit tartalmazza, melyek közül több írás angolul vagy németül is napvilágot látott.
Raktári kód:
236038
Kötésmód:
puhatáblás
Oldalszám:
445
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
5 990 Ft
Kötött ár:
5 391 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Árkötött termék
A hatályos jogszabályok szerint erre a termékre jelenleg maximum 10% árengedmény adható.
A vonatkozó jogszabály értelmében ezen termék esetében a borítóárból a megjelenést követő 365 napon keresztül nem nyújtható 10%-ot meghaladó kedvezmény. 2024. évi XIII. törvény 9. §
Adatok
A kötet a szerzőnek az utóbbi jó tíz évben folyóiratokban és tanulmánykötetekben megjelent, válogatott historiográfiai tanulmányait és forrásközleményeit tartalmazza, melyek közül több írás angolul vagy németül is napvilágot látott. A tanulmányok a 20. századi magyar történetírás kiemelkedő képviselői - így Szekfű Gyula, Domanovszky Sándor, Szabó István, Ifjabb Révész Imre, Mályusz Elemér, Ifj. Iványi-Grünwald Béla - életművének fontos aspektusairól, illetve a 20. századi magyar történetírás néhány jelentős problémájáról, így a hanyatlás gondolatának a két világháború közötti magyar történeti gondolkodásban való megjelenéséről, az ún. Mohács-vitáról, az 1945 utáni agrártörténet-írásról vagy pl. a populizmus gondolatának emlékezetpolitikai szerepéről szólnak. A kötet második részében különböző magyar és külföldi szerzők - így Romsics Ignác, Dénes Iván Zoltán, Stefan Berger - historiográfiai munkáiról készült kritikai esszék találhatók, amelyek több vonatkozásban érintik a historiográfia általános, európai problémáit is. A kötet végén olvasható interjú egyfajta ars poetica is, a szerző vallomása a historiográfia kutatásának speciális aspektusairól, nehézségeiről és arról, hogy az alapkutatások, valamint a nemzetközi és hazai szakirodalom folyamatos és következetes követése elengedhetetlen a historiográfia komoly műveléséhez.
Dr. hab. Erős Vilmos, PhD, az MTA doktora, a Debreceni Egyetem Történelmi Intézetének docense, ahol magyar és egyetemes historiográfiát, valamint politikai eszmetörténetet tanít. Főbb publikációi: A Szekfű-Mályusz vita (2000); A harmadik út felé. Szabó István történész cikkekben és dokumentumokban (2006); A szellemtörténettől a népiségtörténetig. Tanulmányok a két világháború közötti magyar történetírásról (2012); Modern historiográfia. Az újkori történetírás egy története (2015); Populus, plebs, rusticus Szabó István "harmadik utas" társadalomtörténete (2022). Tagja az International Commission for the History and Theory of Historiography (ICHTH) nemzetközi historiográfiai szervezetnek.
Vélemények
 
Hírek