Nincs engedélyezve a javascript.
Kihívások és válaszok

Kihívások és válaszok

Gazdaság, politika és az elitek Finnországban és Magyarországon 1945–1990

Miért voltak a 20. századi finn vezetők „okosabbak” a közben egymást gyilkoló, a politikából egymást kiszorító magyar eliteknél? Mit tudtak Suomi vezetői, hogy a bő száz éve még valamivel elmaradottabb államuk ma háromszor fejlettebb nálunk? Hogyan sikerült a múlt század hat történelmi fordulópontján jó döntéseket hozniuk, miközben a magyar politika mind a hatszor elbukott?
Raktári kód:
234649
Kötésmód:
kartonált
Oldalszám:
376
Előrendelhető
Várható megjelenés:
2025.07.10.
Eredeti ár:
4 300 Ft
Bevezető ár:
3 870 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Miért voltak a 20. századi finn vezetők „okosabbak” a közben egymást gyilkoló, a politikából egymást kiszorító magyar eliteknél? Mit tudtak Suomi vezetői, hogy a bő száz éve még valamivel elmaradottabb államuk ma háromszor fejlettebb nálunk? Hogyan sikerült a múlt század hat történelmi fordulópontján jó döntéseket hozniuk, miközben a magyar politika mind a hatszor elbukott? Finnország miért és hogyan tudott a világgazdaság félperifériájáról – Köztes-Európában kivételes módon – a centrumállamok közé kerülni 1945 és 1990 között, miközben a magyar politika és gazdaság rendre csődöt mondott? A szerző elitszociológiai, gazdaság- és vallástörténeti okokat is kutatva elemzi a 20. századi politikai és gazdasági krízishelyzetekre adott eltérő válaszokat, a gazdasági növekedés és az elitváltások közötti összefüggést, a nagyhatalmi befolyás és a nemzeti szuverenitás dilemmáit a két eltérő politikai és társadalmi berendezkedésű ország 20. századi történetében. „E könyv megírásának egyik kimondatlan célja volt az is, hogy megválaszoljam a kérdést: milyen politikai rendszer hatékonyabb gazdaságilag. Ezt a vitát jelen kötet természetesen nem tudja véglegesen megoldani, de talán támpontokat adhat a demokrácia és autokrácia között ingadozóknak. A kérdés az, hogy a demokráciák hosszú távon nagyobb hatékonyságát – s Finnország 20. századi történetének vizsgálata erre kiváló példa – miként lehet egy adott ország elitjével megértetni…” Szegő Iván Miklós
Vélemények
 
Hírek