Nincs engedélyezve a javascript.
A magyar forradadalom
A kalandos életű és tragikus sorsú, életét Kuba szigetén befejező Prágay János 1850-ben New Yorkban angolul, majd rövidesen németül is kiadott emlékirata egyike a magyar szabadságharcról legkorábban megjelent, idegen nyelvű munkáknak. Jelentőségét az adja, hogy az amerikai angol (és akkortájt még igencsak számos német) olvasóközönség számára ez volt az egyik első olyan, a szabadságharc valamely résztvevője által írott munka, amelyből a magyar eseményekről tájékozódhatott, s így - különösen a keleti parton - ez a mű határozta meg a magyar szabadságharcról alkotott képet.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
2 000 ,-
Online ár:
1 680 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
176518
ISBN:
9789639990500
EAN:
9789639990500
Megjelenés:
2019.
Oldalszám:
264
Nyelv:
magyar
A kalandos életű és tragikus sorsú, életét Kuba szigetén befejező Prágay János 1850-ben New Yorkban angolul, majd rövidesen németül is kiadott emlékirata egyike a magyar szabadságharcról legkorábban megjelent, idegen nyelvű munkáknak. Jelentőségét az adja, hogy az amerikai angol (és akkortájt még igencsak számos német) olvasóközönség számára ez volt az egyik első olyan, a szabadságharc valamely résztvevője által írott munka, amelyből a magyar eseményekről tájékozódhatott, s így - különösen a keleti parton - ez a mű határozta meg a magyar szabadságharcról alkotott képet. Pozitív hatását jelzi többek között az a lelkesedés, amellyel egy évvel később ez a közönség az Oszmán Birodalombeli internálásból kiszabaduló Kossuthot és környezetét fogadta.
Vélemények
 
Hírek