Nincs engedélyezve a javascript.
Harcom a szabadságért - Tizenkét év fogságban 1944-1956

Harcom a szabadságért - Tizenkét év fogságban 1944-1956

A szerző Gróf Széchenyi István bátyjának, Pálnak a dédunokája. A második világháború utolsó éveit és az 1956 közötti időszakot idézi elénk. Tárgyilagos, ellenséges indulatok nélküli beszámoló a Gestapo, majd az ÁVH börtöneiben töltött és a kiszabadulást követő időszakról. A kötet a német kiadás fordítása.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
1 990 ,-
Online ár:
1 672 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
973643
ISBN:
9789639614208
EAN:
9789639614208
Megjelenés:
2006.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
203
Nyelv:
Magyar
Tömeg [g]:
265
Gróf Széchényi György, gróf Széchenyi István, a Magyar Tudományos Akadémia egyik alapítója bátyjának, Pálnak a dédunokája. E könyve önéletrajzi írás, amely a második világháború utolsó évei és 1956 közötti időszakot idézi elénk, de hazánk viharos történelmének avatott bemutatása is egyben. Eredetije németül és spanyolul jelent meg, a most napvilágot látó kötet a német kiadás fordításával jött létre. Széchényi György visszaemlékezését tárgyilagosan, ellenséges indulatok és elkeseredés nélkül írja le. Éppen ez a tartózkodó magatartás teszi beszámolóját különösen hatásossá. Egész életében hazája szabadságáért dolgozott, mégis 12 nehéz, börtönben és üldöztetésben töltött év után külföldre kényszerült. Gróf Széchényi Györgynek, minden magyar nevében, köszönettel tartozunk. Élete jól példázza, hogy a legszerényebb körülmények között is lehet emberhez méltóan élni, ha az ember szabad.
Vélemények
 
Hírek