Nincs engedélyezve a javascript.
Többnyelvűség Geresdlakon

Többnyelvűség Geresdlakon

Ez a könyv arról szól, hogyan kommunikálnak egymással egy többnyelvű magyarországi település lakosai, és ennek milyen hatása van nyelvtudásukra, a nyelvekről való gondolkodásukra, egymáshoz fűződő kapcsolataikra és hétköznapjaikra. A bemutatott település a Baranya megyében fekvő német nemzetiségű falu, Geresdlak.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
3 490 ,-
Online ár:
2 932 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
189617
ISBN:
9789634146506
EAN:
9789634146506
Megjelenés:
2020.
Kötésmód:
kartonált
Oldalszám:
284
Nyelv:
magyar
Ez a könyv arról szól, hogyan kommunikálnak egymással egy többnyelvű magyarországi település lakosai, és ennek milyen hatása van nyelvtudásukra, a nyelvekről való gondolkodásukra, egymáshoz fűződő kapcsolataikra és hétköznapjaikra. A bemutatott település a Baranya megyében fekvő német nemzetiségű falu, Geresdlak. A közösség nemzetiségi lakossága mellett sokszínűségét annak is köszönheti, hogy a településen a rendszerváltást követően előbb németek, majd a kétezres évek elejétől finnek vásároltak meg nagy számban ingatlanokat, akik új otthonaikban évente akár több hónapot is eltöltenek. A kötet a szerző terepmunkára épülő szociolingvisztikai doktori kutatásának eredményei alapján nyújt sokrétű helyzetképet a település nyelvi mindennapjairól. Olvashatunk arról, hogy miért választják a finnek éppen Geresdlakot, a magyar Toscanát, hogyan társalognak egymással kreatívan a helyiek és a külföldiek egyszerre több nyelven például egy közös vacsorán, vagy éppen arról, hogy milyen szerepet kapnak a különböző nyelvek a falu évente megrendezett nagysikerű gasztronómiai fesztiválján. A könyv színes elemzést nyújt a településről a többnyelvűség aktuális kérdései iránt érdeklődő nyelvészek, a turizmus és a migráció határvonalát vizsgáló társadalomkutatók mellett a magyarországi aprófalvak mindennapjai és a német nemzetiség múltja és jelene iránt érdeklődő valamennyi olvasó számára.

 


PACHNÉ HELTAI BORBÁLA az ELTE Bölcsészkarán végzett magyar, német és finn szakokon, majd 2017-ben ugyanitt nyelvtudományi doktori fokozatot szerzett. Kutatási területei közé tartozik a közösségi többnyelvűség, a magyarországi német nemzetiség nyelvhasználata, valamint nyelv és iskola összefüggéseinek kérdései.

Vélemények
 
Hírek