Nincs engedélyezve a javascript.
Puccsisták kézikönyve
Luttwak a kortárs stratégiai gondolkodás egyik fenegyereke volt. A Strategy: The Logic of War and Peace című művét (hamarosan megjelenik magyarul is) tankönyvként használják sokfelé a világban. Hadtörténeti művei nagy feltűnést keltettek és vitákat váltottak ki. Fontosabb azonban az a gondolata, hogy a stratégia a katonai cselekvésből és gondolkodásból átkerült a politikaiba is.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
4 490 ,-
Online ár:
3 772 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
214121
EAN:
9786156436221
Megjelenés:
2023.05.12.
Kötésmód:
kartonált ragasztókötés visszahajló füllel
Oldalszám:
312
Nyelv:
magyar
Edward N. Luttwak (1942) amerikai politológus. Fő kutatási területe a biztonságpolitika, geopolitika és hadtörténelem. Egyetemi munkássága mellett a gyakorlati politikában is részt vett tanácsadóként. Műveit két tucatnál is több nyelvre fordították le.
Luttwak a kortárs stratégiai gondolkodás egyik fenegyereke volt. A Strategy: The Logic of War and Peace című művét (hamarosan megjelenik magyarul is) tankönyvként használják sokfelé a világban. Hadtörténeti művei nagy feltűnést keltettek és vitákat váltottak ki. Fontosabb azonban az a gondolata, hogy a stratégia a katonai cselekvésből és gondolkodásból átkerült a politikaiba is. A jelen kötet első változatát huszonévesen írta, és rögvest nagy feltűnést keltett részben a témaválasztása, részben a szemléletmódja miatt. Miközben a politikatudomány hatalmas könyvtárakat töltött meg a liberális demokrácia működéséről vagy a kívánatos politikáról, Luttwak arról írt, hogy a kormányzatok zöme erőszakos úton jutott hatalomra. A könyv a kényszer gazdaságos alkalmazását tárgyalja: hogyan és mennyi erőszakot kell alkalmazni a hatalom megszerzése és megtartása érdekében.
Az időnként ironikus szöveg azonban nemcsak azok számára hasznos, akiknek kényszert kell alkalmazni vagy ilyesmire készülnek, hanem azok számára is, akik az erőszakos hatalomátvételt szeretnék megelőzni. Végül hasznos lehet mindenki számára, aki a politika múltbeli és jelenlegi történései, a sikeres vagy kudarcos hatalomszerzés, vagy megőrzés megértésére törekszik.
Vélemények
 
Hírek