Nincs engedélyezve a javascript.
Értékelve
Korunk társadalmait nevezhetjük „információsnak”, „hálózatinak”, „kockázatinak”, „posztindusztriálisnak”, „posztmodernnek”, „posztmateriálisnak”, „tulajdon...
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
3 990 ,-
Online ár:
3 352 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
197906
ISBN:
9786155164798
EAN:
9786155164798
Megjelenés:
2021.
Kötésmód:
füles, kartonált
Oldalszám:
332
Nyelv:
magyar
Korunk társadalmait nevezhetjük „információsnak", „hálózatinak", „kockázatinak", „posztindusztriálisnak", „posztmodernnek", „posztmateriálisnak", „tulajdonságok nélkülinek" vagy éppen „posztarchaikusnak". Ezek a megnevezések, mint a szociológia leírásai általában az elmúlt két évszázad során, mind az anyagi és szellemi környezet és az egyéni életvitel döntő jelentőségű átalakulását igyekszenek megragadni. Ezek a változások alapjaiban határozzák meg a jelenkori társadalmak struktúráját, illetve az egyének egymáshoz és világhoz fűződő viszonyulásit is. Ezzel egy időben a jelenkori társadalmakat megragadni igyekvő empirikus és elméleti modelleknek is új kihívásokkal kell szembenézniük.
A jelen tanulmánykötet alapjául szolgáló kutatás részben erre az igényre válaszul zajlott. A kutatás során kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy a hagyományos kemény változók mellett – amelyek a globalizált-információs társadalmak leírására egyre kevésbé alkalmasak – olyan puha változókra helyezzük a hangsúlyt, amelyek révén a magyar társadalomban uralkodó érték- és attitűdbéli mintázatok tipizálhatók.
Ezzel összhangban a tanulmánykötet elsődleges célja, hogy átfogó képet nyújtson a magyar társadalom szerkezeti, értékrend- és attitűdbéli sajátosságairól.
Vélemények
 
Hírek