A berlini rendőrség egy fiatal nő, Svetlana Munteanu brutális meggyilkolása ügyében nyomoz. A nyomozást a magyar születésű, de Berlinben élő Tibor Barna főfelügyelő vezeti. Hamarosan kiderül, hogy hasonló módszerrel végrehajtott gyilkosságok történtek korábban Londonban, Genfben, New Yorkban és Brüsszelben is. Lehetséges, hogy a sorozatgyilkosság elkövetője egy folyamatosan utazgató üzletember, talán egy diplomata?
Barna a bűnügy kapcsán sok év után először Budapestre érkezik, ahova a nyomozás szálai is vezetnek. Szeretné megtudni, ki jelentett róla a belügynek harminc évvel ezelőtt. Közben óriási fordulat vár rá a szövevényes bűnügy lassan kibontakozó felderítése során: bebizonyosodik, hogy a legelső, azonos módszerekkel elkövetett gyilkosság nem Londonban, hanem Moszkvában történt, még 1988-ban.
A Berlinben élő magyar író és történész, Dalos György szerint „Csontos prózája lendületes, világos szerkezetű, sok dialógusával könnyen olvasható”. A lassú igazság nem életrajzi regény ugyan, hanem figyelemreméltó profizmussal felépített krimi, a sorok között mégis megelevenedik egy, a Kádár korszakban politikai okokból külföldre menekült magyar fiatalember karrierjének, érzelmi és lelki életének számos mozzanata, melyek feltehetően az új hazát választó magyar értelmiségiek ezreire jellemzők.