Nincs engedélyezve a javascript.
Szétírt falak

Szétírt falak
(E-könyv)

A graffitizés egy olyan jelenség a mai magyar nagyvárosokban (is), amirol mindenkinek van véleménye. A ?barbár tahók vandalizmusa, rács mögé az összeset? attitudtol kezdve az ?ez a muvészet tesóm, az egyetlen hiteles képzomuvészeti ág, minden más csak pofon a szarnak?-ig. Falakra írt feliratok, falakra fújt képek, névjegyek és csapatok ?
Szállítás:
Azonnal
Elérhető nálunk:
.ePub formátumban
Eredeti ár:
1 400 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
135970
ISBN:
9786155353352
EAN:
9786155353352
Gyártó kód:
2473
Megjelenés:
2013.
Oldalszám:
248
Nyelv:
magyar
A graffitizés egy olyan jelenség a mai magyar nagyvárosokban (is), amirol mindenkinek van véleménye. A ?barbár tahók vandalizmusa, rács mögé az összeset? attitudtol kezdve az ?ez a muvészet tesóm, az egyetlen hiteles képzomuvészeti ág, minden más csak pofon a szarnak?-ig. Falakra írt feliratok, falakra fújt képek, névjegyek és csapatok ? a graffitis szubkultúra egy külön világ. Kialakulásáról, történetérol, szociológiájáról, esztétikájáról rengeteg könyv és kutatás született nemzetközi szinten, miközben magyar nyelven leginkább csak az újságcikkekig és a rendorségi jegyzokönyvekig jutottunk.
Graffitisrol szóló játékfilm van, graffitis doksik is, graffitiregény viszont nincs. Illetve most már van ? Bódi Peti megírta.
A Szétírt falak az elso magyar nyelvu graffitiregény.
Fontos gondolatok a könyvrol:

Nevezhetjük ezt a könyvet ifjúsági regénynek is, csak épp fordított értelemben: nem az ifjúság okítását szolgálja, talán inkább okítás az ifjúságról. Szerepel benne a tinédzserkor minden szonyeg alá söpört kihívása és nyuge: a zsebpénzen megveheto olcsó sörök és kannásborok, az újdonsült középiskolásként belénk vert görög klasszikusok, az mp3 lejátszóból bömbölo zenék, a dealertol vett fu bunös csábereje, a mit sem sejto szüloktol szerzett házipálinka okozta alkoholmérgezés, a pár hétig tartó, gyorsan lecserélheto szerelmek, az iskolai fenyítések. Debod Dániel, a regény fohose, ezeknél többre vágyik. Nyomot akar hagyni.
A maga módján kitunni. Hagyják neki?
A könyv végére, habár nem válik belolünk vonatokat teletagelo vandál, és továbbra sem leszünk feltétlen rajongói a fekete filc ? márványszobor kombónak, mégis nagy mélységekig megismerünk, és ezáltal el tudunk fogadni egy szubkultúrát (vagy ha úgy tetszik: ellenkultúrát.) És ez nagy szó egy olyan országban, ahol a ?másság?, a ?szabad?, az ?alternatív?, sot a ?másságizmus? már közkedvelt szitokszavak, és ahol nem kívánatos, sot egyre gyakrabban büntetendo az, ha valaki nem kíván a fosodorral együtt haladni.
Pedig van, aki legalább színeket álmodik ezekre az omladozó, szürke falakra.

Kubiszyn Viktor eloszavából

A fal adja a másikat

A graffitizés egy olyan jelenség a mai magyar nagyvárosokban (is), amirol mindenkinek van véleménye. A ?barbár tahók vandalizmusa, rács mögé az összeset? attitudtol kezdve az ?ez a muvészet, tesóm, az egyetlen hiteles képzomuvészeti ág, minden más csak pofon a szarnak?-ig. Falakra írt feliratok, falakra fújt képek, névjegyek és csapatok ? a graffitis szubkultúra egy külön világ. Kialakulásáról, történetérol, szociológiájáról, esztétikájáról rengeteg könyv és kutatás született nemzetközi szinten, miközben magyar nyelven leginkább csak az újságcikkekig és a rendorségi jegyzokönyvekig jutottunk. Graffitisrol szóló játékfilm van, graffitis doksik is, graffitiregény viszont nincs. Illetve most már van ? Bódi Peti megírta.

A Szétírt falak az elso magyar nyelvu graffitiregény. Sot, ha kicsit utánanézünk, egyéb nyelveken sem született még a graffitizést belülrol ábrázoló, hitelesnek mondható irodalmi mu.

-----

Érdemes nyitottan, az eloítéleteinket elengedve közelíteni a szöveghez, és a szöveg meghálálja. A poénokat nem lövöm le, a történet csavarait sem, sodorjatok a könyvlapokból belso elbeszélést és sodródjatok a hossel, aki néhányszor valóban megtapasztalta, hogy milyen az, amikor a fal adja a másikat.
Vélemények
 
Hírek