Nincs engedélyezve a javascript.
Emlékfonatok - Egy budapesti (zsidó) család szövegalbuma

Emlékfonatok - Egy budapesti (zsidó) család szövegalbuma

A könyv lapjai egy fotópapírhoz hasonlatos módon emlékek felvillantására tesznek kísérletet. Az emlékek előhívása és letapogatása ugyanakkor ez esetben nem egyszemélyes folyamat eredménye: a kötet alapvetően három, egymással rokoni kapcsolatban álló, két különböző generációhoz tartozó szerző - Babarczy Eszter, Vajda Júlia és Vajda Mihály - szövegeinek találkozását dokumentálja, melyek olykor megerősítik, máskor megkérdőjelezik egymást.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
4 990 ,-
Kötött ár:
4 491 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Árkötött termék
A hatályos jogszabályok szerint erre a termékre jelenleg maximum 10% árengedmény adható.
A vonatkozó jogszabály értelmében ezen termék esetében a borítóárból a megjelenést követő 365 napon keresztül nem nyújtható 10%-ot meghaladó kedvezmény. 2024. évi XIII. törvény 9. §
Adatok
Raktári kód:
231369
EAN:
9789636461805
Megjelenés:
2025.02.10.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
330
Méret [mm]:
154 x 215
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
460
A könyv lapjai egy fotópapírhoz hasonlatos módon emlékek felvillantására tesznek kísérletet. Az emlékek előhívása és letapogatása ugyanakkor ez esetben nem egyszemélyes folyamat eredménye: a kötet alapvetően három, egymással rokoni kapcsolatban álló, két különböző generációhoz tartozó szerző - Babarczy Eszter, Vajda Júlia és Vajda Mihály - szövegeinek találkozását dokumentálja, melyek olykor megerősítik, máskor megkérdőjelezik egymást. Nincsen egységes narratíva, viszont van egy egymást értelmező, dialogikus beszélgetésfolyam arról, hogy ki hogyan éli meg a saját és a másik (család)történetét. A kötet középpontjában egy beszélgetés áll, amelyet az azt előkészítő rövid családtörténeti reflexiók vezetnek fel, és amelyet a beszélgetést tovább árnyaló, már korábban megjelent, műfajilag sokszínű írások zárnak le. Azaz a könyvben található szövegek, amolyan posztmodern módon, emlékezeti elbeszélések egymásra exponált rétegeiként funkcionálnak. A családtörténeti beszélgetéshez kapcsolódik hozzá a harmadik generáció szöveges és képi reflexiója is. A Vajda Júlia fiával, Gábor Sámuellel készített interjú, Babarczy Eszter fia, Szijj Péter esszéje, illetve Vajda Júlia lánya, Gábor Sára fotósorozata - mely a könyv illusztrációs anyagaként funkcionálva egyben össze is áll egy sajátos elbeszéléssé - maguk is tovább görgetik az "emlékezeti munka" kerekét.
Vélemények
 
Hírek