Nincs engedélyezve a javascript.
Látom, nekem kell lemennem

Látom, nekem kell lemennem

Temesi Ferenc 1977-ben a „Látom, nekem kell lemennem” című novellafüzérével robbant be  a magyar szépirodalomba. E könyvében is már kiforrottan jelen van a szerzőre azóta is jellemző kísérletezőkedve, a műfaji határok átlépésének szándéka. Prózájának játékossága, nyeglesége, s az a bonyolult hangulati ötvözet, melyben a keserű és megrázó szemérmesen elrejtőzik a vidám, könnyed mögé.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
3 975 ,-
Online ár:
3 339 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
174412
ISBN:
9789635090211
EAN:
9789635090211
Megjelenés:
2019.
Kötésmód:
keménytáblás, védőborítóval
Oldalszám:
240
Nyelv:
magyar
Temesi Ferenc 1977-ben a „Látom, nekem kell lemennem” című novellafüzérével robbant be  a magyar szépirodalomba. E könyvében is már kiforrottan jelen van a szerzőre azóta is jellemző kísérletezőkedve, a műfaji határok átlépésének szándéka. Prózájának játékossága, nyeglesége, s az a bonyolult hangulati ötvözet, melyben a keserű és megrázó szemérmesen elrejtőzik a vidám, könnyed mögé. Egyszerre teremt mítoszt, és rögtön le is rombolja azt. Temesi már akkor is, és azóta is örök lázadó maradt.
Könyvének főhőse Győző, az író ifjúkori alteregója. Az ő életútját követjük nyomon az 1950–60-as évektől, kisgyermek korától. A történetek egy kisvárosban, egy udvarban – ahol a kisfiú egymagában, mégis elszántan rúgja a bőrt –, egy iskolában – ahol afféle rossz kölyökként a padra firkál – és az egyetemen játszódnak – itt olvassa fel első műveit. Látjuk Győzőt, a hős világjárót, amint a város határából mégis visszatér, és a hősködő kamaszt, aki tulajdonképpen szívszomorítóan társtalan.
Temesi biztos kézzel formálja anyagát, ügyesen bánik az érzelmekkel, a kifejezés árnyalataival. Játékossága, nyeglesége mögött a kamasz sérülékenysége, fokozott érzékenysége és szégyenérzete rejtőzik.
Vélemények
 
Hírek