Nincs engedélyezve a javascript.
A ködlovagok tegnapjai
Kelemen Zoltán tanulmánykötete a századforduló magyar irodalmának az Osztrák-Magyar Monarchia kulturális-civilizációs együttesét megteremtő és azt értelmez...
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
1 800 ,-
Online ár:
1 512 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
188742
ISBN:
9789630839488
EAN:
9789630839488
Megjelenés:
2012.
Kötésmód:
puhakötés ragasztva
Oldalszám:
128
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
220
Kelemen Zoltán tanulmánykötete a századforduló magyar irodalmának az Osztrák-Magyar Monarchia kulturális-civilizációs együttesét megteremtő és azt értelmező szerzők művészetével foglalkozik. Cholnoky Viktor, Cholnoky László, Szini Gyula, Krúdy Gyula, Lovik Károly és Török Gyula életműve a vizsgálat tárgya, különös tekintettel azokra a műveikre, melyek kapcsolatba hozhatóak a dualizmus korával, illetve valamilyen módon reagálnak arra. A vizsgált szerzők művészetére - eltérő mértékben - hatással volt Jókai Mór életműve, így az elemzések az írók személyes Jókai befogadástörténetét is áttekintik, különös figyelmet fordítva arra, hogy a szerzők szépirodalmi tevékenységük mellett jelentős újságírói tevékenységet fejtettek ki, s életművük e két területe között szoros megfelelések figyelhetőek meg. "A ködlovagok tegnapjai" olyan, a korban közismert társadalmi jelenségek földolgozását vizsgálja, melyek különböző mértékben, de foglalkoztatták az említett szerzőket. Ezek a kártyajátékok és a kártya ikonologikus szimbolikája, a korban megszülető, közép-európai eredetű tudomány, a pszichoanalízis, valamint az Osztrák-Magyar Monarchia jellegzetes művészi önkifejező eszköze, az operett, mely látszat és valóság átjárhatóságának központi szimbólumaként értelmezhető. A kötet a századforduló magyar irodalmát kutatók-tanulmányozók, és az érdeklődő olvasók figyelmére egyaránt számot tart.
Vélemények
 
Hírek