Nincs engedélyezve a javascript.
Csorba Győző és Fodor András levelezése 1947-1994

Csorba Győző és Fodor András levelezése 1947-1994

„…hűséges ?baráti ölelésemet küldöm…”

A ?huszadik század második fele jeles íróinak, Csorba Győzőnek és Fodor Andrásnak a levelezése két, egymáshoz különösen szoros szálakkal kötődő alkotó mintegy fél évszázados kapcsolatának emberi és kortörténeti dokumentuma.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
2 800 ,-
Online ár:
2 352 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
171744
ISBN:
9789639498587
EAN:
9789639498587
Megjelenés:
2005.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
440
Nyelv:
magyar
A ?huszadik század második fele jeles íróinak, Csorba Győzőnek és Fodor Andrásnak a levelezése két, egymáshoz különösen szoros szálakkal kötődő alkotó mintegy fél évszázados kapcsolatának emberi és kortörténeti dokumentuma. A fellelt 225 levél nem csak a két Kossuth-díjas költő pályájának hű tükre, hanem a kor- és pályatársakról, a társadalmi-politikai viszonyokról is értékes adalékokat nyújtó, őszinte, érdekes és értékes vallomása is. Személyes vonatkozások és a kor együtt és szinte azonos súllyal vannak jelen a levelekben, ezekben az intim, közlésre nem szánt, ám az Örökösök nagyvonalúsága eredményeként most mindannyiunk okulására mégiscsak olvasható írásokban. Az Irodalmunk forrásai sorozat újabb, immáron 22. kötetét az olvasó akár úgy is forgathatja ? írja egy könyv előszavában Tüskés Tibor ? ?mint egy levéldokumentumokból fölépített fejlődésregény lapjait. A ?levélregény? két szereplője, a dialógus két ?fele?, a kérdések és válaszok között a természetes feszültség mindvégig jelen van, megmarad, és az olvasó figyelmét és érdeklődését állandóan ébren tartja?. Mindehhez hozzájárul a leveleket sajtó alá rendező és értékes jegyzetekkel ellátó, az olvasót a legapróbb részletekben is eligazító Pintér László munkája.
Vélemények
 
Hírek