Legendás könyv a Kelet titkai, megdöbbento nyomozás az emberi múlt mélyrétegeiben, s felkavaró, izgalmas olvasmány az elso sorától az utolsóig. Mereskovszkij, nem kevesebbre vállalkozik ebben a könyvében, mint hogy a sumer és az egyiptomi irodalom, muvészet és építészet ránk maradt emlékeibol megpróbálja rekonstruálni a vízözön utáni emberiség tudását és útját Krisztus megszületéséig.
Mit tudtak a sumerek, mit tudtak az egyiptomiak, akiknek muvészetét máig is felfoghatatlan titokként csodáljuk ? mint tudtak a világról, a teremtésrol, Istenrol és halálról? És miért kellett óhatatlanul elpusztulniuk e civilizációknak minden fenséges muvükkel, minden élet- és békeszeretetükkel együtt is?
Megdöbbento az a lényeglátó ero, ahogyan Mereskovszkij piramisokból, templomokból, freskókból, pásztorénekekbol és halottaskönyvekbol kihámozza a felszín alatti üzenetet, meg-meglebbentve élet és halál nagy rejtélyének fátylát. Lehet vele vitatkozni, lehet a történelmet másképp szemlélni ? de nehéz ellenállni a lenyugözo varázsnak, amely évezredeket repül át, hogy rég kihalt kultúrákat eleven kortársként láttasson.