„Egy lehengerlő történet az érintés és a női összefogás erejéről” – Zubor Rozi író
„Budai Lotti regényei egyszerre szórakoztatnak és tanítanak” – Hidasi Judit író
Szabadság, egyenlőség, nővériség: egy viaszszobrásznő története a francia forradalom idején.
Az 1780-as években Suzanne de Lormont Párizs egyik leghíresebb viaszszobrásza. Jólétben és elismertségben él férjével és fiával. Legtöbb bosszúságát a város másik híres viaszművészével, Marie Grosholtz-cal való versengése jelenti, valamint házastársa, Benoît kicsinyessége, aki olykor nehezen viseli, hogy felesége tehetségének köszönhetően gyarapszik a család vagyona. A forradalom azonban Suzanne életébe is változásokat hoz, ráadásul gyermekkori szerelme is felbukkan a fővárosban, régi érzelmeket és titkokat kavarva fel.
A főhősnő keze alatt nemcsak a forradalom alakjai formálódnak meg, de a saját élete felett is átveszi az irányítást. Fellázad férje elnyomása ellen, valamint kora legbátrabb asszonyaival karöltve azért harcol, hogy a forradalom vívmányaiból a nők is részesülhessenek. Ám törekvéseit nemcsak férje, de a jakobinusok sem nézik jó szemmel. Mindemellett fia is bajba keveredik, ugyanis nevét összefüggésbe hozzák a Kardinális gyémánt ellopásának ügyével.
Miután Párizson eluralkodik a terror, Suzanne a látását is elveszti, s az orvosok sem tudják megmondani, visszanyeri-e valaha... Vajon az asszony megőrzi a hitét a teljes reménytelenség közepette?
A reneszánsz és a rokokó korszak után Budai Lotti nagy sikerű Öt érzék-sorozata ezúttal a forradalmi Franciaországba, az európai történelem egyik legmeghatározóbb időszakába vezet minket. Fordulatait az érintés érzékén, a formák és a viaszszobrászat érdekfeszítő világán keresztu¨l mutatja be.
"Nagyon különleges, hogy érzékek mentén épít fel egy egész sorozatot." - Wandamaci könyvkuckója
"Ezek a regények hihetetlen atmoszférával rendelkeznek." - Jöttem, láttam, olvastam"Ezek a regények hihetetlen atmoszférával rendelkeznek." - Jöttem, láttam, olvastam