1862, Köln. Apollonia Krusius mindig is feltaláló akart lenni. Mérnök édesapja a korszellemmel dacolva gépészeti oktatásban részesíti lányát, azonban a férfi korai halálával Apollonia számára nemcsak a szülői támogatás vész el, hanem a lehetőség is, hogy a szenvedélyével foglalkozhasson.
Húgával nagybátyja házában nevelkednek, aki hamarosan eljegyzi őket a Stollwerck fivérekkel. Apollonia idegenkedik a házasság gondolatától, azonban minden várakozása ellenére beleszeret Heinrichbe, és az esküvőt követően izgatott lelkesedéssel asszisztál mérnök férje munkájához. A Stollwerck vállalatban azonban belső feszültségek dúlnak. A cégalapító Franz nem nézi jó szemmel, hogy fiai újításokat akarnak bevezetni, és Apollonia műszaki érdeklődése is megbotránkozást okoz. Ám amikor kitör a háború és a Stollwerck fivéreknek be kell vonulniuk, a romló egészségű Franz pedig már nem tudja felügyelni az üzletet, a gyárban súlyos technikai problémák adódnak. Apolloniának nehéz döntést kell meghoznia: felhasználja tehetségét a vállalat sikere érdekében, és ha igen, milyen áron?
A Stollwerck família második kötetében nemcsak Apollonia inspiráló történetét, hanem a korábban megismert szereplők sorsának alakulását is figyelemmel követhetjük, betekintést nyerünk Anna Sophia és húgai, valamint a Stollwerck család felnőtté váló gyermekeinek életébe, megismerjük az ellenük fáradhatatlanul ármánykodó Mertens újabb cselszövéseit, és viszontlátjuk Kaspart, aki soha nem felejtette el lányát és egykori szerelmét.