A noi szexualitás és a nok saját testéhez való viszonyában kulcselem a bizonytalanság. Sosem tudhatom igazán, hogy éppen mi történik bennem. A bizonytalanságból pedig egyfajta szorongás fakad: ha nem hiszek magamban, nem hiszek a testemben, akkor máshol kell keresnem a biztonságérzetet. De nincs is abban semmi meglepo, hogy nem tanulunk meg ?önállóan? viszonyulni a testünkhöz, hiszen a mindennapi élet szintjén születésünk pillanatától kezdve különbözo társadalmi intézmények gyakorolják a kontrollt a testünk felett.
Eloször el kell sajátítanunk, mi mindent kezdhetünk a testünkkel, ha megszunnek az azt uraló autoritások. Azonban ez meglehetosen bonyolult. Hiszen nem tudjuk magunkat egy csapásra függetleníteni a társadalomtól és annak intézményeitol ? az orvoslástól, a pszichológiától, a pedagógiától, a médiától ? a világtól, amelyben élünk.
Nem beszélve arról, hogy a szex testi vonatkozásai mellett jogos igényként merül fel bennünk az intimitás, a szerelem vagy épp az elfogadás vágya. A menstruáció, az orgazmus, a várandósság, a szülés, a gyermekágy, a szoptatás vagy a menopauza látszólag biológiai történései éppúgy hatással vannak az önértékelésünkre, párkapcsolatunkra, mint a családi életünkre. Ráadásul a fejünkben mítoszok élnek arról, hogy mi a normális. Ahelyett, hogy a saját vágyainkat, örömünket, intimitásunkat élnék meg, vélt vagy valós elvárásoknak próbálunk megfelelni. Pedig a szexben nincs jó vagy rossz. Ez a könyv is ebben a szellemben íródott, nok ezerféle arcát szeretné megmutatni.
Mester Dóra Djamila
No, anya, szereto, amator fotós, közgazdász, hobbikertész, társadalomkutató és szexedukátor. Egy ?szex-pozitív? misszió aktivistája. Középiskolákban, diákotthonokban kamaszokkal beszélget szexrol, szerelemrol, személyes konzultációkat tart, rádiómusort vezet, ír és beszélget, ahol csak lehet. Ahogy magáról állítja, ?hangosan gondolkodik a szexrol?, és minden lehetséges fórumon kísérletezik egy nyitott, eloítélet-mentes és alapvetoen pozitív szexbeszéd megteremtésével.