Mindannyian jó szülők szeretnénk lenni, mégis gyakran érezzük, hogy valami félrecsúszik, és minden szeretetünk és igyekezetünk ellenére egyre távolabb kerülünk az elképzelt céltól.
A Mindent a családról sorozat egymásra épülő, de külön-külön is helytálló kötetei a különböző életszakaszokban segítenek megtalálni mindenkinek a saját irányát és megoldásait a szülői lét hosszú és rögös útján.
A második kötet sorra veszi mindazokat a kérdéseket, nyomasztó gondolatokat, félelmeket, melyek megnehezítik a szülést, illetve a szülés körüli időszakot. Segít átgondolni a babavárás folyamatát, a kapcsolatfelvételt az új kis jövevénnyel, és a kapcsolódás, kötődés kialakulásának hosszabb, sok tényezős útját. Megismerkedünk a szülés és a születés élményével, örömeivel és fájdalmaival, traumáival vagy akár tragédiáival.
A születés utáni egészen korai időszak döntő fontosságú a gyermek énre találásának szempontjából, illetve hogy hogyan tudja majd megtalálni helyét a világban. Mindez a családi fészekből indul, s nagyban befolyásolhatják a rejtett, tudattalan elvárások, minták, szülői "üzenetek", sors- és jellemformáló szándékok. Ügyelni kell arra is, hogy a párkapcsolatot se áldozzuk fel a szülőség oltárán.
A megfelelő ismeretek segítenek abban, hogy újdonsült szülőként boldogan, örömöket megélve tudjuk fogadni a babádat, és ő is élvezhesse, hogy milyen harmonikus családba született!
A szerző pszichopedagógus, gyermekterapeuta, aki a saját praxisából hozott tanulságos példákkal szemlélteti, hogy problémáinkkal nem vagyunk egyedül, és még a legreménytelenebb, legérthetetlenebb helyzetekre is van megoldás...