Nincs engedélyezve a javascript.
Az ugyanaz és a más
Lehet, hogy a 20. századi francia gondolkodók bizonyos értelemben a német filozófia tanítványai (de hát ki nem az, Kant, Hegel, Marx óta?), mégsem egészen úgy áll a dolog, hogy csupán egyszerű befogadók (pláne utánzók) lennének.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
2 490 ,-
Online ár:
2 092 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
157042
ISBN:
9789634142348
EAN:
9789634142348
Megjelenés:
2017.
Kötésmód:
kartonált
Oldalszám:
191
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
276
Lehet, hogy a 20. századi francia gondolkodók bizonyos értelemben a német filozófia tanítványai (de hát ki nem az, Kant, Hegel, Marx óta?), mégsem egészen úgy áll a dolog, hogy csupán egyszerű befogadók (pláne utánzók) lennének. Éppen ellenkezőleg. A német problematikát a legjobb francia hagyományokkal, mindenekelőtt a pro- és kontra - főként az utóbbi időben - egyaránt gyakran vitatott descartes-i perspektivizmussal szembesítve ("az igazság forrása az ember"), e gondolkodók (Sartre, Merleau-Ponty, Foucault, Althusser, Deleuze, Derrida, Lyotard, stb.) a francia filozófiát a 20. század második felében olyannyira gazdaggá és sokszínűvé tették, hogy mára már mindenütt a világon a filozófiai gondolkodás egyik meghatározó irányzatává vált.

Éppen ezért senkinek sem könnyű a különböző iskolákba (fenomenológia, egzisztencializmus, strukturalizmus, lacano-althusseri marxizmus stb.) sorolható francia filozófusok egyenként is rendkívül gazdag munkásságát áttekinteni. Vincent Descombes azonban mégis talál egy termékenynek tűnő szempontot, aminek alapján e feladat talán sikeresen elvégezhető, amikor könyve elején ezt írja: "A filozófia újabb fejlődését illetően Franciaországban a három H nemzedékének (ahogyan 1945 után mondták) átmenetét láthatjuk a gyanakvás három mesterének (ahogyan 1960-ban fogják mondani) nemzedékébe. A három H: Hegel, Husserl, Heidegger, s a gyanakvás három mestere: Marx, Nietzsche és Freud."

Vincent Descombes Az ugyanaz és a más című könyve nemzetközileg elismert alapmű mindenki számára az egész a világon, aki a 20. század francia filozófiáját tanulmányozza. A Rezonőr sorozat tehát a legnagyobb örömmel, s azzal a nem titkolt reménnyel teszi le a könyv fordítását a magyar közönség asztalára, hogy nálunk is alapos továbbgondolásra fogja majd az olvasókat és a gondolkodókat ösztönözni.
Vélemények
 
Hírek