„Figyelj világ!” kiáltja Fabatkó, a hibiszke manó ébredéskor, csigalovagláskor. „Figyelj, világ!” – kiáltja akkor is, mikor meg kell védenie - támadnak a paraziták - a Burok-ot, a mesevilágot és az emberi glóbuszt elválasztó meredek falat. És ugyanezt nyüszíti, „Figyelj, világ!”, amikor felveszi a harcot a gonosz barna koboldokkal.
Körmöndi Brigitta Tímea kisregénye egy originális, technikásan vezetett cselekményű, igényes nyelvhasználatú irodalmi alkotás. A sztori követhető, a jellemek hitelesek. Toxin, a varázsló epigon, a méregkeverést, mint üzleti vállalkozást viszi bele a politikába. A nagyhatalmú kényúrt, Kadakot meggyőzi, hogy háború helyett egyszerűbb harcmodort válasszanak. Fertőzzék meg a szomszéd manó-ország lakóinak fő ételét, a sárga gombákat. Aki megeszi a méreggel permetezett ennivalót, átváltozik: jóravaló, becsületes személyiségből áruló, kegyetlen katonává válik, és azonnal hűségesküt tesz a mérgezőknek. A terv sikerül. Fabatkó, a hibiszke manó, fölfalja a preparált spórákat. Külseje is megváltozik, szőrős, sebhelyes gonosztevővé torzul. Saját népe ellen kezd háborút. De közbelépnek az erdőt vigyázó lények. Nem tűrik, hogy földi rosszakarók avatkozzanak be a szépen elrendezett világba. A mese földrészeket áthatolhatatlan Burok választja el a valóságos glóbusztól. A háttérben szerelmesek küzdenek boldogságukért, a telhetetlen Kadak kiárusítja saját lányát is. Varázsszőnyeg repíti a megmentőt portékának tekintett egykori menyasszonya felé.
Ki győz majd, megtalálják-e boldogságukat a szerelmesek? Minden kiderül, de megmarad a kérdés: Burok, a mesevilág és az embervilág közötti fal meddig áll még? Mi a nagyobb vállalás: megmaradni a Burokban, vagy felvállalni az ismeretlent és mégis átlendülni új terekre, új kihívások felé? Ez az örök emberi probléma. És szinte nehezebb a döntés, mint harcolni a kiismerhető rossz ellen. Ebben a mesében csiga fogatokon utaznak a manók, szitakötőkön lovagolnak.