A lehetőség, hogy 200 évig élhetünk, többé nem tartozik a tudományos-fantasztikum világába. A longevitás (a hosszú élet tudománya) kutatásának egyik vezető egyénisége bemutatja, milyen technológiai áttörések várhatók a közeljövőben, és mit tehetünk már most azért, hogy legalább száz évig éljünk. Ha gyógyítható állapotnak tekintjük az öregedést, a longevitás területe forradalmi változásokon mehet keresztül, és eredményeit bárki számára hozzáférhetőek lehetnek.
A fiatalodás tudománya szerzője, Sergei Young iparági befektető és bennfentes, aki világszinten elismert egészségügyi vállalkozókat, tudósokat, orvosokat és befektetőket megszólaltatva segít eloszlatni a longevitással kapcsolatos tévhiteket, és a megszokott túlzásokat mellőzve mutatja be, mit tehetünk a hosszabb életért, és milyen izgalmas lehetőségek állnak előttünk.
-A longevitás közeljövője azokat a (részben már ma is használt) technológiai fejlesztéseket foglalja magába, amelyek segítségével elérhetjük a 150 éves kort, a mesterséges intelligencia-alapú diagnosztikától kezdve a génszerkesztésen át a szervregenerálásig.
-A longevitás távoli jövőjében az öregedés visszafordításának lehetősége kerül előtérbe, valamint az izgalmas technológiák, amelyekkel 200 évesen is egészségesek lehetünk, a test internetétől kezdve a digitális avatárokon át az emberi agy és a mesterséges intelligencia integrálásáig.
A tudomány vívmányainak és ígéretes lehetőségeinek bemutatásán túl a szerző egyszerű, könnyen megvalósítható szokásokat és életstílus-váltásokat javasol az étrend, a testmozgás, az alvás, a mentális egészség és a környezet rendezésének területén, amelyekkel jobbá tehetjük otthoni és munkahelyi életünket, és megérhetjük akár a százéves kort.
A Fiatalodás tudománya gyakorlatias tanácsokkal és a ránk váró szép új világról nyújtott elképesztő áttekintéssel arra késztet, hogy újraértékeljük, amit az emberi életről és a fiatalodásról eddig gondoltunk.