Nincs engedélyezve a javascript.
Kondor Béla

Kondor Béla
(E-könyv)

Kondor Béla (1931-1972) Kondor Béla az ötvenes évek elején kezdte meg foiskolai tanulmányait, a magyar muvészeti élet legnehezebb korszakában.
Szállítás:
Azonnal
Elérhető nálunk:
.ePub formátumban
Eredeti ár:
490 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
138240
ISBN:
9789630962988
EAN:
9789630962988
Gyártó kód:
5225
Megjelenés:
2010.
Oldalszám:
80
Nyelv:
magyar
Kondor Béla (1931-1972) Kondor Béla az ötvenes évek elején kezdte meg foiskolai tanulmányait, a magyar muvészeti élet legnehezebb korszakában. A személyi kultusznak ebben az idoszakában a kultúrpolitikai diktatúra uralta az intézményeket, a muvészeknek meghatározta, milyen stílusban dolgozhatnak, sot eloírta, hogy muveik formálásában a szovjet muvészet példája legyen iránymutató, és a szocialista realista kifejezésmódot kell követniük. Sokan elfogadták és magukévá tették ezeket az utasításokat, mert meg akartak felelni a követelményeknek, de akadtak olyanok is, akik mutermük magányába vonultak vissza, s nem adták fel muvészeti elveiket. A foiskolán is az új rend hívei kerültek hatalomra. A legsikeresebben a posztnagybányai Gresham-kör tagjai tudták átmenteni befolyásukat az új helyzetben, mivel az ábrázoló muvészetnek olyan formáját és minoségét képviselték, amely még elfogadható volt a hatalom számára. Tanítványaik közül kiemelkedik Csernus Tibor, aki nagyszabású festoi életmuvet hozott létre. Kondort markáns stílusa, kérlelhetetlen oszintesége miatt elutasították, a muvészettörténet legnagyobb alkotóinak muveit, módszereit, szemléletét tanulmányozó attitudjét nem tudták elfogadni. Ennek ellenére az intézmény vezeto mesterei tehetséges muvésznek tartották, foiskolai vizsgáján részt vettek, bírálatokat, elemzéseket mondtak róla. Vizsgamunkája a korszak jelképévé vált, muvészi értékeit a kor legjelentosebb kritikusa, Németh Lajos méltatta.
Vélemények
 
Hírek