Mit jelent az, hogy szélsojobboldal? Kikkel szimpatizálnak és mit képviselnek az újhungaristák? Mit jelképez a 88-as szám? Miféle ideológia áll a szélsojobboldali irányzatok hátterében? Mikor és miért válnak sikeressé a radikálisok?
Kötetünk ezeken a kérdéseken kívül arra is választ ad, hogy melyek voltak a magyar szélsojobboldali mozgalmak megszületésének hazai elozményei, külföldi szellemi eloképei és testvérmozgalmai. Mindemellett rávilágít a szélsojobboldaliság kritériumaira az irányzat 1919-es születésétol napjainkig, és feltárja a szélsojobboldali szubkultúrák változatos, markáns ismertetojegyeit. A Jobbik és a Magyar Gárda tevékenységéig ívelo áttekintés azt is megmutatja, milyen sokszínu jelenség a magyarországi szélsojobboldal, pontosabban az a radikális politikai mozgalmakat tömöríto gyujtofogalom, amelyet ma így szokás nevezni.
A szerzo, PAKSA RUDOLF 1981-ben született Ajkán, az ELTE-n doktorált történelembol és 2009 októberétol az MTA Történettudományi Intézetének a munkatársa. Érdeklodési területe a modern kori magyar történelem, kutatásai súlypontja a 19?20. századi historiográfia, a régi Eötvös Collegium, valamint a Horthy-kori szélsojobboldali irányzatok.