Nincs engedélyezve a javascript.
Kard a pajzs mögött
A második világháború keleti frontjának hadtörténetében kiemelt jelentőséggel bírt a magyarországi hadszíntér, és azon belül is a 108 napos, 1944. október 29. és 1945. február 13. között lezajlott budapesti hadművelet.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
8 500 ,-
Online ár:
7 140 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
227454
EAN:
9786156602305
Megjelenés:
2024.07.24.
Nyelv:
magyar
A második világháború keleti frontjának hadtörténetében kiemelt jelentőséggel bírt a magyarországi hadszíntér, és azon belül is a 108 napos, 1944. október 29. és 1945. február 13. között lezajlott budapesti hadművelet.

1944 végén a Német Birodalom vezére, Adolf Hitler számára keleten elsődleges hadászati célnak számított Magyarország megtartása egyrészt a bécsi hadműveleti irány lezárása érdekében, másrészt a dunántúli hadiipari nyersanyagok, a zalai kőolaj miatt. Amikor a szovjet Vörös Hadsereg csapatai 1944. december végén súlyos harcok árán bekerítették Budapestet, a magyar főváros minél tovább tartó védelmével a német hadvezetés az időnyerésre játszott. A német hadvezetés a magyar főváros védőinek felmentése és szárazföldi úton való ellátása, valamint a számára létfontosságú dunántúli terület visszafoglalása érdekében 1945. január 1. és február 15. között a "Konrad" fedőnevű hadműveletek keretében jelentős erőket, főleg páncélosalakulatokat vetett be Budapest irányában. Ebben a fő szerepet egy megerősített SS-páncéloshadtest játszotta, amelynek feladata a szovjet 3. Ukrán Front védelmének áttörése volt.

Ennek eredményeként a Dunántúl keleti részén másfél hónapig egymást érték a kegyetlen ütközetek, a kavargó páncélos-összecsapások és a pusztító helységharcok. Ezek a harcok a bevetett erők nagysága, a harctér mérete, a harccselekmények intenzitása terén vetekednek a második világháború legtöbb hadműveletével. Az ardenneki német támadás kudarca után, a berlini irányban készülődő szovjet támadás előtt a figyelem a magyar Dunántúlra irányult.

A szerző a tőle megszokott módon főként elsődleges (levéltári) források, valamint a rendelkezésre álló szakirodalom és megbízható visszaemlékezések segítségével először a harcoló felek helyzetét, csapatait, terveit, fegyverzetét és hadrendjét mutatja be, majd a lehető legnagyobb részletességgel tárgyalja a "Konrad" hadműveletek harccselekményeit, végül elemzi a harcok kimenetelét és jelentőségét. A könyv egyedülálló mélyfúrás a második világháború egy kiemelkedően fontos eseménysorába.
Vélemények
 
Hírek