Az 1904-ben megjelent Tengeri farkas letehetetlenül izgalmas kalandregény, az óceán és a lélek viharaival# Jack London egyik legvitatottabb, egyben legnagyobb hatású muve. Egy könyveken nevelkedett fiatalember hajótöröttként kerül egy fókavadász hajóra, amelynek kapitánya kényére-kedvére bánik vele. Kettosük a mindennapi
küzdelmekben kiszolgáltatott ideákat s velük szemben az ero kultuszát hirdeto életfilozófiát képviseli. A fiút lenyugözi az emberisten jelenésszeru tökéletessége, hatalma, természetszeru csodája, és beletanul mindabba, ami a túléléshez szükséges, ugyanakkor nem hajlandó föladni az embertársaival szolidáris szabadgondolkodó szellemét és erkölcsi normáit. Az emberisten jelenése ugyanis épp az embertelenségé, a tömegeket buvöletbe ejto gonoszé.
A huszadik század véres fejleményeit megelolegezo ideológiai ütközet ez, az író életében és életmuvében egyaránt kulcsfontosságú konfliktus, amelybol a kiút a humánummal átjárt természet, a természetszeru szépség és a teremto szellem lehet.
A Kossuth Kiadó 15 kötetben jelenteti meg az életmu legjavát, megtoldva a sorozatot Irving Stone káprázatos Jack London-életrajzával.