Nincs engedélyezve a javascript.
A kettős beszéden innen és túl - Művészet Magyarországon 1956-1980

A kettős beszéden innen és túl - Művészet Magyarországon 1956-1980

Kulturális, szellemi téren a Szovjetuniótól való függés a régió országaiban a szovjetkonform marxizmus helyi erőviszonyokra lebontott modelljeiben jelent meg, többnyire egy szűk hatalmi elit képviseletében.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
12 000 ,-
Online ár:
10 080 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
170340
ISBN:
9789633030813
EAN:
9789633030813
Megjelenés:
2018.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
383
Nyelv:
magyar

Kulturális, szellemi téren a Szovjetuniótól való függés a régió országaiban a szovjetkonform marxizmus helyi erőviszonyokra lebontott modelljeiben jelent meg, többnyire egy szűk hatalmi elit képviseletében. A kelet-európai társadalmakban azonban voltak olyan erők, a demokrácia irányában elkötelezett ellenzékiek, gazdasági szakemberek, tudósok, művészek, akik a nyugati, fejlődéspárti orientációban voltak érdekeltek. Ennek a két frontnak a szembenézése, újra és újra kialkudott egyensúlya alkotja a kettős beszéd dinamikáját. A kettős orientációnak ez az ellentmondásos jelensége folyamatosan napirenden volt a hatvanas-hetvenes években, és a korszak alapmintájaként különböző mértékben ugyan, de meghatározta a kelet-európai társadalmak életét és kultúráját. 

A beszorítottság a két világrendszer közé, ugyanakkor a fejlődés kényszere a kelet-európai kommunista hatalmak többségét, így a magyar politikai vezetést is folyamatos önkorrekcióra kényszerítette, amely idővel e rendszerek természetes erőinek, a gazdaság, a tudomány és a művészet szereplőinek is nagyobb mozgásteret biztosított. Kötetünk arra vállalkozik, hogy ezt az önkorrekciós folyamatot vizsgálva jobban megérthessük a művészet helyzetének és értékelésének állandó változását a szocialista időszakban.


Sasvári Edit

Vélemények
 
Hírek