Nincs engedélyezve a javascript.
Úton a református jogászképzés felé

Úton a református jogászképzés felé

Szellemi elődök, tudós példaképek

A tanulmánykötet olyan tudósok, egyetemi oktatók és a hazai szellemi életben meghatározó egyéniségek életútját mutatja be, akik közvetlen vagy közvetett szerepet játszottak a mai református jogászképzés szellemi megalapozásában, a budapesti karalapítás előkészítésében és működésének első éveiben.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Eredeti ár:
4 990 ,-
Online ár:
4 192 ,-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Adatok
Raktári kód:
220784
EAN:
9789636460853
Megjelenés:
2024.04.03.
Kötésmód:
puhatáblás
Oldalszám:
336
Méret [mm]:
158 x 226
Nyelv:
magyar
A tanulmánykötet olyan tudósok, egyetemi oktatók és a hazai szellemi életben meghatározó egyéniségek életútját mutatja be, akik közvetlen vagy közvetett szerepet játszottak a mai református jogászképzés szellemi megalapozásában, a budapesti karalapítás előkészítésében és működésének első éveiben. A Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara az elődök iránti tiszteletét fejezi ki azzal is, hogy a tanulmányokat a kar jelenlegi oktatói készítették.

A kötet első részében a Kecskeméti Református Jogakadémia tudós és az egyházi életben is fontos szerepet játszó tanárainak életét és munkásságát értékelő tanulmányok kaptak helyet. A jeles jogakadémiai professzorok oktatói és tudományos munkájuk mellett részt vállaltak a Kecskeméti Református Egyházközség munkájában és a város közéletében is.

A kötet második részében olyan kiváló tudós személyekről olvashatunk, akik a II. világháború utáni évtizedekben éltették és erősítették a református szellemiséget.

A jubileum szellemében fogant könyv harmadik része kifejezetten a Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának alapításánál bábáskodó, már elhunyt tanároknak állít emléket.
Vélemények
 
Hírek