Nincs engedélyezve a javascript.
Nagy kudarcok-Halálos partraszállás, Dieppe 1942; Híd a messzeségben, Arnhem 1944

Nagy kudarcok-Halálos partraszállás, Dieppe 1942; Híd a messzeségben, Arnhem 1944

A háborúk története egyben a nagy kudarcok története is. Különösen jellemző ez a második világháborúra, ahol szép számmal fordultak elő hatalmas véráldozattal és emberélettel járó stratégiai és taktikai ballövések.
Szállítás:
1-2 munkanap
Készleten
Utolsó darab!
Eredeti ár:
799 ,-
Online ár:
671 ,-
Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek

További információért kattints ide
Adatok
Raktári kód:
126928
ISBN:
9786155237218
EAN:
9786155237218
Megjelenés:
2014.
Kötésmód:
ragasztókötés
Oldalszám:
176
Nyelv:
Magyar
"A háborúk története egyben a nagy kudarcok története is. Különösen jellemző ez a második világháborúra, ahol szép számmal fordultak elő hatalmas véráldozattal és emberélettel járó stratégiai és taktikai ballövések. Ezekből most kettőt mutatunk be az olvasónak.
1942. augusztus 19-én a nyugati szövetségesek látszólag eleget téve Sztálin szűnni nem akaró követelésének, megnyitották az úgynevezett „második frontot”. Azaz úgy tettek, mintha megnyitották volna. Ezért a franciaországi Dieppe kisvárosnál példátlan cinizmussal, tudatosan a halálba küldtek 6000 kanadai és angol katonát. Ez a felesleges áldozatokkal járó lelkiismeretlen gesztus semmit sem ért el; Sztálint nem tévesztette meg, és nem jelentett tehermentesítést sem a keleti frontnak. A másik, az 1944. szeptember 17-én kezdődő „Market Garden” hadművelet, amely a legendás Montgomery tábornagy nagyratörő terve volt, azt célozta, hogy ejtőernyősök bevetésével elfoglalják Hollandia hídjait, amelyeken keresztül a brit páncélos erők egyetlen lendülettel
átkelnek a Rajnán, és behatolnak Németország szívébe. Úgy vélte, hogy ez a hadművelet lesz az a villámcsapás, amely térdre kényszeríti Hitler gonosz birodalmát, és meghozza 1944-ben a háború befejezését. A precíz és valóban nagyszabású hadműveleti terv minden tényezővel számolt, „csupán” figyelmen kívül hagyta a német erőket. Pedig ott voltak… "
Vélemények
 
Hírek